Triduum Paschalne 2019

Triduum Paschalne 2019

Triduum Paschalne w  naszej parafii rozpoczęło się  Mszą Wieczerzy Pańskiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył  Ksiądz Proboszcz Piotr Pośliński. Uroczystość Wielkiego Czwartku zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy. Czuwanie i adoracja prowadzona przez młodzież z parafii trwały do późnych godzin wieczornych. Natomiast liturgia Wielkiego Piątku skupiła uwagę na Krzyżu – znaku naszego zbawienia. Liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie trwała adoracja przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Wierni uczestniczyli  w drodze krzyżowej prowadzonej przez młodzież, która w tym roku otrzyma  Sakrament Bierzmowania. Wielka Sobota  to czas czuwania  przy Grobie Pańskim. Tradycyjnie w tym dniu  przed południem odbyło się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła procesja rezurekcyjna, w której pod przewodnictwem ks. Proboszcza Piotra wzięli udział licznie zebrani parafianie z rodzinami.

KZ.