II Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej

II Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Katechizacja przedmałżeńska w formie warsztatów, Msze dla rodzin, dyskusje o małżeństwie podczas spotkań młodzieżowych, troska o osoby porzucone przez małżonka, akcent na nowe formy duszpasterstwa stanowego – to główne kierunki rozwoju duszpasterstwa małżeństw i rodzin w diecezji tarnowskiej. Dokument przyjęty przez V Synod Diecezji Tarnowskiej mówi także o tym jak towarzyszyć rodzinom emigracyjnym, związkom niesakramentalnym, czy osobom samotnym. Synod wskazuje również, że owocność działań duszpasterstwa małżeństw i rodzin w ogromnej mierze zależy od zaangażowania duszpasterzy oraz odpowiedniego ich przygotowania. W II sesji plenarnej w WSD uczestniczyło ponad 300 osób. Wszyscy byli za przyjęciem dokumentu „Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin w Diecezji Tarnowskiej”.

Wiara w sakramentalność małżeństwa potrzebuje głębokiej odnowy – twierdzą członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej, którzy wzięli udział w II sesji plenarnej. https://synodtarnow.pl/2019/04/30/synod-jednoglosnie-przyjal-dokument-o-duszpasterstwie-malzenstw-i-rodzin/

KZ.