Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

O Jezu w hostii białej

ukryty pośród nas

dobrocią serca swego

zdobyłeś serce w nas”

 

W dniu 12 maja 2019r. w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Siedmioro dzieci z klasy III przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Dzień wcześniej z bijący sercem dzieci, także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Uroczystej liturgii przewodniczył i kazanie do dzieci wygłosił ks. Proboszcz Piotr Pośliński w koncelebrze z księdzem kanonikiem Józefem Pyrkiem. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym. Dzieci przygotowywały się przez 3 lata, ucząc się o Panu Bogu, o Jego wielkiej miłości do człowieka, który dał Swojego Syna, aby nas zbawił. Pan Jezus chciał zostać z nami, dlatego pozostał pod postacią Chleba i Wina, abyśmy mogli Go przyjmować. Komunia Święta pogłębia naszą wieź z Bogiem i dodaje nam siły na każdy dzień. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej radości i wzruszeń.  Na zakończenie dzieci podziękowały księdzu proboszczowi za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, księdzu kanonikowi, rodzicom i dziadkom oraz wychowawczyni pani Ewie Łatka.

Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym tygodniu”, czyli nabożeństwach majowych połączonych z Mszą Świętą. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Starego Sącza i Muszyny. Tam 17 maja  przed  obliczem Matki Bożej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

KZ.