UROCZYSTOŚĆ POGRZEBOWA ŚP. KSIĘDZA KANONIKA JÓZEFA PYRKA

Z wielkim żalem 23 stycznia 2021 roku żegnaliśmy swojego Wspaniałego Kapłana i Wielkiego Człowieka, długoletniego Proboszcza Ks. Józefa Pyrka – założyciela Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej. Przez 50 lat pełniąc swoją posługę kapłańską był wśród nas, stając się naszym duchowym powiernikiem, Ojcem, gospodarzem i nauczycielem. Był kapłanem oddanym Bogu i parafii. Księdzem, który wielokrotnie służył radą, ciepłym słowem i swoją pomocą.
O godz. 12.00 rozpoczęły się główne uroczystości pogrzebowe ks. kanonika Józefa Pyrka, które uświetniała Orkiestra Dęta z Siedlisk. Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja ksiądz biskup Stanisław Salaterski w koncelebrze z blisko pięćdziesięcioma kapłanami.
Wśród osób, które swoją obecnością pożegnały Księdza Józefa znaleźli się między innymi:

• Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza wraz z małżonką,
  • Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Małgorzata Molendowicz,
  • Sekretarz Gminy Bobowa Pani Zdzisława Iwaniec,
  • Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowej,
  • Strażacy, kolejarze, pszczelarze, przedstawiciele kółek różańcowych oraz
    licznie zgromadzeni mieszkańcy Jankowej,
  • przedstawiciele sąsiednich parafii i licznie zgromadzeni mieszkańcy Jankowej.

Za dar posługi kapłańskiej Księdza Kanonika i jego licznych dokonań dla parafii i mieszkańców dziękowali swojemu Proboszczowi oddani parafianie.
Słowa podziękowania w stronę zmarłego księdza skierowali również:

• wieloletni kolega z roku z czasów studiów w Seminarium Duchownym w Tarnowie,
  • Burmistrz Bobowej pan Wacław Ligęza – w imieniu samorządu Miasta i Gminy Bobowa, którego zmarły kapłan był Honorowym Obywatelem,
  • proboszcz ks. Piotr Pośliński.

Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Kanonika Józefa Pyrka i jego duszpasterskiej posługi.  Takim zostanie w naszej pamięci. Niech odpoczywa w pokoju.