Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz jasełka w wykonaniu dzieci

Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz jasełka w wykonaniu dzieci

6 stycznia w liturgii Kościoła przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej celebrowany był obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów, wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza rozwinięcie starożytnej łacińskiej sentencji: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Na każdej Mszy Świętej gościliśmy Trzech Mędrców, którzy przybyli pokłonić się maleńkiemu Jezusowi.

Po Mszy Świętej  o godzinie 12.00  przedstawione zostały  jasełka w wykonaniu dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Jankowej. Mali aktorzy przypomnieli wszystkim zebranym o wydarzeniach Narodzenia Pańskiego. Jasełka zostały przygotowane przez wychowawcę Panią Izabelę Myśliwiec.

Dziękuję wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów i samym uczniom z klasy drugiej za zaangażowanie i wspaniały występ, zapraszam do obejrzenia jasełek.

Ksiądz Proboszcz

źródło: www.youtube.com

KZ.