Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Liturgia Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień, jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem,

W naszej parafii msze święte w Niedzielę Palmową rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm. Liturgia Niedzieli Palmowej została uświetniona odśpiewaniem – jako Ewangelii – Męki Pańskiej według św. Mateusza, z podziałem na role. Przed mszą św. o godzinie 11 odbyła się uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła.

Każdy kto przyniósł ze sobą palmę otrzymał cenną nagrodę rzeczową i słodki upominek.

Dziękuję wszystkim biorącym udział w śpiewie Męki Pańskiej: Emilowi Skrzypkowi, Adamowi Królowi, Marcinowi Michalikowi, Łukaszowi Nowakowi, Marcinowi Wąsowi, Januszowi, Angelice i Ewelinie Wojtaczka, Annie i Kindze Nosal, Wiktorii Kwarcińskiej, Julii Rosiek, Kindze Bulanda, Marysi Ćwikła.

Ks. Proboszcz Piotr Pośliński

zdjęcia: Angelika Wojtaczka

KZ.