Ogłoszenia parafialne 09.10.2022

Ogłoszenia parafialne 09.10.2022

DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 października 2022

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na Mszę Św. i nabożeństwo różańcowe na godz. 17 00.
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek 13 października wspominamy Błogosławionego Honorata Koźmińskiego prezbiter z Zakonu Kapucynów. Również w czwartek odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Przynosimy ze sobą lampiony.
 5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Św. oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
 6. W sobotę, 15 października, przypada  wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, reformatorka zakonu karmelitańskiego. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
 7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Stachura, Forczek.
 9. Ofiarę na schody złożyli: Adam Justyna Forczek, Marek Piszczek, Halina Gąsior. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. Są również do nabycia kalendarze rolników, ścienne z wieńcami i misyjne.
 11. Lista kandydatów do Rady Parafialnej (załącznik). Wybory odbędą się 23 października br.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
 13. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
KZ.