OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.10.2022

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2022

 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi.
 2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek Św. Ignacego Antiocheńskiego – męczennik za wiarę; we wtorek Św. Łukasza Ewangelistę – autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia; w czwartek Św. Jana Kantego – człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich; w sobotę Św. Jana Pawła II – papież, wielki czciciel Matki Bożej;
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na Mszę Św. i nabożeństwo różańcowe na godz. 17 00.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, a nowożeńcom za wystrój kwiatami. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Radzik, Nowak.
 7. Ofiarę na schody złożyli: Danuta i Andrzej Semla. Bóg zapłać za ofiarę.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. Są również do nabycia kalendarze rolników, ścienne z wieńcami i misyjne.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki całoroczne i jednorazowe zapisujemy wyraźnie na kartkach, a Msze Św. proszę osobiście ustalać z księdzem, nie rzucać na tacę.
 10. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
 12. Zaproszenie – Diecezjalne spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca odbędzie się 22 października br. o godz. 10 00 w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy. Rozpoczęcie eucharystią pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Szczegóły na plakacie.
KZ.