OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.10.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.10.2022

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W  CIĄGU ROKU 23 października 2022

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy i tych wśród których pracują , niech Bóg Wam obficie wynagrodzi.
 2. W naszej diecezji trwają dzisiaj wybory do Rad Parafialnych. Na otrzymanych kartkach, proszę wpisać z aktualnej listy kandydatów 2 osoby i wrzucić do przygotowanej przy wyjściu skrzynki.
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na Mszę świętą i nabożeństwo różańcowe na godz. 17 00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
 4. W środę, 26 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
 5. W piątek 28 października w kalendarzu liturgicznym, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, byli świadkami życia Jezusa, i głosicielami prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Nosal, Apriasz, Szarata. Proszę również o posprzątanie kaplicy na cmentarzu.
 7. Ofiarę na schody złożyli: Władysław Forczek, Renata Bogdan Forczek, Anna Paweł Forczek, Monika Adam Stachura, Maria Mituś. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Składka inwestycyjna za miesiąc wrzesień wyniosła 7 665,00 zł. Na konto parafialne w miesiącu wrześniu wpłacono kwotę 740,00 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom za złożone ofiary. Serdeczne podziękowania kieruję również do osób odpowiedzialnych za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. Są również do nabycia kalendarze rolników oraz ścienne z wieńcami.
 10. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy renowacje Misji Św. Msze Św. z naukami misyjnymi będą tylko w kościele. Program zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Wypominki całoroczne i jednorazowe zapisujemy wyraźnie na kartkach i składamy w zakrystii. Msze Św. bardzo proszę ustalać osobiście z księdzem.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
KZ.