OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.10.2022

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Renowacje Misji Serdecznie witamy Ojca CSsR Ireneusza i polecamy Go naszym modlitwom. Już dzisiaj dziękujemy Ojcu Redemptoryście Ireneuszowi za czas wspólnej modlitwy i wygłoszone piękne kazania.
  2. Program Renowacji Misji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  3. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16 30.
  4. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Św. sprawowane będą o godz. 7 30 i 9 30. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Św. celebrowaną na naszym cmentarzu o godz. 14 00. Po Mszy Św. wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Nasza modlitwa i troska o groby naszych bliskich jest wyrazem naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Tradycyjnie 1 listopada na cmentarzu, odbędzie się zbiórka do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdą ofiarę w imieniu Ks. Rektora dziękuję.
  5. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy tego dnia na Msze Św. w kościele o godz. 9 00 i 11 00. Na cmentarzu o godzinie 14 30 odmówimy Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami, a o godz. 15 00 odprawiona będzie Msza Św. na zakończenie Renowacji Misji. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
  6. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.
  7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  8. Do 8 listopada w kaplicy na cmentarzu o godz. 14 30 różaniec za zmarłych wraz z wypominkami, a o godz.  15 00 Msza Św.
  9. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa rano w kościele o godz. 7 00, a na cmentarzu o godz. 15 00. W tym dniu przypada wspomnienie Świętego Karola Boromeusza.
  10. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  11. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Św. o godz. 7 30 i 9 30. Na cmentarzu o godz. 13 30 Różaniec wraz z wypominkami i Msza Św. o godz. 14 00. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Smoszna, Ćwikła.
  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. Są również do nabycia kalendarze rolników.
  14. Pragnę podziękować wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, dziadkom oraz wszystkim, którzy brali udział w modlitwie różańcowej w kościele. Dziękuję dzieciom za odmawianie i śpiewanie modlitwy różańcowej.
  15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.
  16. Ogłoszenia Burmistrza Bobowej. Burmistrz informuje, że prowadzone jest wstępne szacowanie ilości węgla niezbędnego do zamówienia przez Gminę Bobowa. Do zakupu węgla na zasadach preferencyjnych (1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023r.) są uprawnieni mieszkańcy, którzy spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Informacje należy zgłaszać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobowej. Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku. Wnioski będą przyjmowane po wejściu w życie ustawy.
  17. Burmistrz Bobowej oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi zapraszają do oddawania krwi podczas akcji, która odbędzie się 6 listopada (tj. niedziela) w godz. od 9 00 do 12.30 w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.
  18. Protokół z wyborów do Rady Duszpasterskiej (załącznik).
  19. Do wieczności odszedł + Stanisław Jamróz. Polecajmy śp. Stanisława Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…