OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.11.2022

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po pierwszej Mszy Św. Dzisiaj na cmentarzu Różaniec z wypominkami o godz. 13 30 i Msza Św. o godz. 14 00. Pragnę serdecznie powitać i pozdrowić w naszej parafii O. Grzegorza.
  2. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek na cmentarzu o godz. 15 00, w środę w kościele o godz. 16 00, w czwartek i sobotę rano o godz. 7 00, w piątek o godz. 8 00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: czwartek, 10 listopada Św. Leona Wielkiego – gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju; w piątek, 11 listopada – Św. Marcina z Tours – gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny; w sobotę, 12 listopada Św. Jozafata – biskup i męczennik.
  4. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16 00.
  5. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Św. w naszej świątyni o godz. 8 00. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i starszych w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Gminne uroczystości odbędą się w Bobowej, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 14 00.
  6. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek i wtorek na cmentarzu o godz. 14 30, w kościele w środę o godz. 15 30 i piątek o godz. 7 30. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
  7. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich – zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. W naszym kościele o godz. 10 30 modlitwie różańcowej będziemy polecać zmarłych druhów strażaków z całej Gminy Bobowa. Zapraszam druhów strażaków wszystkich jednostek i bardzo proszę napisać wypominki za zmarłych strażaków.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Forczek, Bogusz, Bogusz.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci(nowy numer Promyczka). Są również do nabycia kalendarze rolników.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
KZ.