OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA            

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.
  3. Po Mszach Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. We wtorek Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę – patronkę muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną i śpiew w naszej parafii, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze; w czwartek Św. Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy – męczennicy wietnamscy.
  5. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 16 00. Różaniec wraz z wypominkami o godz. 15 30. Niech modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne. W środę po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W najbliższą niedzielę, rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, to liturgiczne 25 grudnia i eschatologiczne na końcu czasów.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Kurzawa, Myśliwiec.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana + Maria Wąsik, lat 71. Módlmy się za nich słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica. Dobry Jezu…
KZ.