OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do danych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół.
 2. Jednocześnie pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.
 3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 16 00, w środę i sobotę o godz. 7 00. Msze Św. roratnie poprzedzone będą godzinkami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa, 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła, w sobotę, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego.
 5. W sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.
 6. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w intencji bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecać Opatrzności Bożej wszystkich naszych parafian zmagających się z problemem bezrobocia i poszukujących pracy. Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!
 7. W przyszłą niedzielę zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej przed Mszą Św. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. W sobotę o godz. 10 00 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne dzieci, młodzieży od klasy V do VIII na które serdecznie zapraszam.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. Pani Teresie Babicz za wykonanie dekoracji adwentowej. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Ślipek, Kurzawa Anna.
 11. Ofiarę na schody złożyli: Maria i Krzysztof Rąpała, Barbara i Janusz Turek. Bóg zapłać.
 12. Składka inwestycyjna za miesiąc październik wyniosła 5 035,00 zł. Na konto parafialne wpłacono kwotę 30,00 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom za złożone ofiary. Serdeczne podziękowania kieruję również do osób odpowiedzialnych za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci. W Gościu niedzielnym znajduje się kalendarz ścienny.
 14. Zespół Misyjny „Wschód”, działający przy WSD Redemptorystów w Tuchowie, jest Zespołem prowadzącym działalność misyjną w parafiach katolickich na terenie państw Europy Wschodniej, która przejawia się m.in. w organizowaniu i prowadzeniu rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zespół prosi o wsparcie dzieła ewangelizacyjnego, jakie prowadzi. Można to uczynić poprzez zakup artykułów szkolnych: zeszytów, długopisów, ołówków, gumek, flamastrów, pasteli, plecaków, kredek, różnego rodzaju bloków, plecaków i innych artykułów przydatnych dla dzieci i młodzieży w szkole. Artykuły te można składać w zakrystii/salce parafialnej. Zapraszamy każdego kto może do włączenia się w tę bardzo konkretna akcję wsparcia dzieci i młodzieży z krajów wschodnich, a zwłaszcza z Ukrainy.
 15. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
KZ.