OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.12.2022

 1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5). Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 13 grudnia – św. Łucję, dziewica i męczennica, patronka ociemniałych, w środę, 14 grudnia – św. Jana od Krzyża, karmelita.
 4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy, że jest to nasze podziękowanie dla obsługi kościelnej za pracę w naszej parafii.
 6. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
 7. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. Panom Marcinowi i Sebastianowi Kurzawa za odśnieżanie placu. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Oratowski, Rodak – Pęksa.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zarówno starszych jak i dzieci.
 10. Pomoc Ukrainie. Przybory szkolne, plecaki i odzież możemy składać do środy włącznie w przedsionku kościoła i na plebanii.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 12. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej Wacława Ligęza – Burmistrz Bobowej zaprasza mieszkańców Gminy Bobowa wraz z rodzinami i przyjaciółmi na Spotkanie Wigilijne na bobowskim Rynku w przyszłą niedzielę tj. 18 grudnia 2022 r. o godz. 14-tej. W programie m.in. dzielenie się opłatkiem, poczęstunek wigilijny, wspólne kolędowanie.
KZ.