Zespół Misyjny „Wschód”, zaprasza do wsparcia dzieci i młodzieży z Ukrainy

Zespół Misyjny „Wschód”, działający przy WSD Redemptorystów w Tuchowie, jest Zespołem prowadzącym działalność misyjną w parafiach katolickich na terenie państw Europy Wschodniej, która przejawia się m.in. w organizowaniu i prowadzeniu rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zespół prosi o wsparcie dzieła ewangelizacyjnego, jakie prowadzi. Można to uczynić poprzez zakup artykułów szkolnych: zeszytów, długopisów, ołówków, gumek, flamastrów, pasteli, plecaków, kredek, różnego rodzaju bloków, plecaków i innych artykułów przydatnych dla dzieci i młodzieży w szkole. Artykuły te można składać w zakrystii/salce parafialnej. W akcję zaangażowane są Róże Matek z parafii, kandydaci do bierzmowania, dzieci, młodzież szkoły średniej.

Zapraszamy każdego kto może do włączenia się w tę bardzo konkretna akcję wsparcia dzieci i młodzieży z krajów wschodnich, a zwłaszcza z Ukrainy.  Zbieramy również żywność (z dłuższą datą ważności), środki chemiczne i ubrania dla Ukraińców, którzy ucierpieli na skutek toczącej się wojny.