OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.01.2023

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2023

 1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły.
 2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.
 3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 4. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek 17 stycznia św. Antoniego – opata, w czwartek 19 stycznia św. Józefa Sebastiana Pelczara – założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego; w sobotę 21 stycznia św. Agnieszka dziewicę i męczennicę;
 6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 7. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego.
 8. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzinom które  przyjęły po kolędzie kapłana i przy tej okazji złożyły ofiarę. Bóg zapłać.  
 9. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci ks. Józefa Pyrka. W naszych modlitwach polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Msza Św. rocznicowa zostanie odprawiona w sobotę o godz. 7 00.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania i troskę o kościół proszę rodziny:Semla, Olchawski – Kojder.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 12. Pragnę serdecznie podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie sali w Domu Kultury oraz obsługę Zespołu Regionalnego „Lipniczanie”. Bardzo dziękuję.
 13. Ofiarę na remonty i schody złożyli: Edyta i Krzysztof Wojtaczka, Ewelina Dawid Nowak, Marek Piszczek, Honorata Wojtaczka, Renata i Kazimierz Wojtaczka, Dorota Piotr Pawlak. Bóg zapłać za ofiarność.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 15. Ogłoszenie Sołtysa Pana Stanisława Bulanda – Sołtys zawiadamia, że worki na odpady komunalne na 2023r. będą do odbioru w Domu Kultury w Jankowej w dniach 18 i 19 stycznia br.(środa, czwartek) w godzinach od 13 00 do 16 00. Pan Stanisław prosi o odbiór worków w wyznaczonym terminie.

 

NOTKA INFORMACYJNA
„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.