Inwestycje i remonty zrealizowane w 2022 roku

Informacja o kilku istotnych sprawach gospodarczych, które udało się zrealizować w minionym roku w naszej parafii.

O nowych schodach wejściowych do kościoła pisaliśmy tutaj: link

Ponadto w zakrystii została zainstalowana nowa automatyka do sterowania dzwonami kościelnymi. Nowy sterownik umożliwia zaprogramowanie dzwonów oraz zdalne sterowanie ze smartfona. To rozwiązanie było możliwe ponieważ do kościoła wcześniej został doprowadzony Internet światłowodowy z plebani. Przedsięwzięcie zostało wykonane i ufundowane przez przedsiębiorstwo SEMTECH Mateusz Semla z Jankowej.

Przy plebani wykonano rozbiórkę dobudowań na ścianie od strony kościoła oraz wykonano termomodernizację tej ściany. Ocieplono i wykonano elewację na pozostałych trzech ścianach w części parterowej plebani. Przebudowano obejście i chodniki z kostki brukowej wokół plebani.

Do kościoła zostało wykonanych 6 ławek dębowych, które ustawiono na przodzie kościoła z zmyślą o dzieciach i ministrantach. Ławki zostały wykonane nieodpłatnie przez STOLARSKI ZAKŁAD USŁUGOWY SCHODY PODŁOGI ZDZISŁAW PIĘKOŚ. Deski na ławki były zabezpieczone kilka lat wcześniej.

Odnowione zostało również ogrodzenie wokół kościoła, metalowe przęsła pomalował sam ksiądz proboszcz.