OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.02.2023

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2023

  1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Dzisiaj po Mszy Św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę ku czci Św. Agaty.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 6 lutego – św. św. Pawła Miki i jego Towarzyszy – pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, w piątek, 10 lutego św. Scholastykę – dziewica, siostra św. Benedykta, w sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W tym dniu pragnę odwiedzić chorych w naszej parafii – proszę zgłosić ich z zakrystii.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Bardzo proszę, aby w każdą środę przed Mszą Św. wyznaczona Róża Matek prowadziła modlitwę różańcową wg harmonogramu wywieszonego w gablocie. Wszystkich ze swoimi intencjami zapraszam do wspólnej modlitwy.
  6. Składka inwestycyjna za miesiąc styczeń wyniosła 7 135,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 13 rodzin łączną kwotę 3 320,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, odśnieżanie, dekorację świątyni kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Tarasek, Nowak.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
KZ.