OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.02.2023

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lutego 2023

  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. biskup Stanisław Salaterski wydał zarządzenie, aby dzisiaj w całej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi z Turcji i Syrii. Za wszystkie ofiary i hojność składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada tak wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie.
  4. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. U nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  5. W przyszłą niedzielę 19 lutego w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będziemy adorować Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7 30 i od godz. 10 30 do godz. 11 00. Zapraszam wszystkich wiernych do wspólnej czy indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Program adoracji na kolejne dni zostanie podany w przyszłym tygodniu. Również w przyszłą niedzielę, rozpocznie się 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny. W tym dniu składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Szczepanek, Kruczek.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
NOTKA INFORMACYJNA
„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

 

KZ.