OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2023

 1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będziemy adorować Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7 30 i od godz. 10 30 do godz. 11 00. Zapraszam wszystkich wiernych do wspólnej czy indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj również rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia takiej dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego Tygodnia.
 3. W poniedziałek i wtorek kontynuujemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie najświętszego Sakramentu o godz. 15 00, a zakończenie Mszą Św. o godz. 17 00.
 4. Program Adoracji:                                                                                                                                                                      W poniedziałek na adorację zapraszam:

15 00 – Dzieci młodsze i starsze, młodzież, mieszkańcy Koło Dworu, Wilkówka, Działki;

15 30 – Mieszkańcy prawa strona drogi od P. Kwarcińskich z Podworca do P. Forczek k. Cegielni;

16 00 – Mieszkańcy lewa strona drogi od P. Bulanda do P. Abram k.mostu;

16 30 – Mieszkańcy „Sikornik”, „Rzeki”, „Za lasem”, „Równie”, „Zagórze”, Koło Lasu w kierunku kościoła;

We wtorek na adorację zapraszam:

15 00 – Dzieci młodsze i starsze, młodzież

15 30 – Adoracja dla mężczyzn, kandydaci do bierzmowania z rodzicami

16 00 – Adoracja dla niewiast

16 30 – Róże Matek i Ojców, Liturgiczna Służba Ołtarza, Równie, młodzież studiująca;

 1. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7 00 i 17 00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia i dwa ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. W środę popielcową składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
 3. W czwartek i sobotę Msza Św. o godz. 7 00. W niedziele o godzinie 11 00 Mszy w kościele nie będzie.
 4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: tj. w Drodze Krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 17 00 i w niedzielę o godz. 14 00. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz.14 30, a po nim Msza Św. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.
 5. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, w przyszłą niedzielę 26 lutego br. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Już dzisiaj składam Bóg zapłać za złożone ofiary. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Górkowski, Górkowski.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej.
KZ.