OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.02.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.02.2023

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.
 2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17 00 i w niedzielę o godz. 14 00 odprawiamy Drogę Krzyżową. W niedziele o godz. 14 30 zapraszam na Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 3. W najbliższym tygodniu Msze święte rano o godz. 7 00, a w środę czwartek i piątek o godz. 17 00. Z racji pierwszego piątku w tym dniu Msza rano i wieczorem. W środę przed Mszą Św. odmówimy cząstkę różańca prowadzoną przez Róże Matek, a po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe; Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych.
 5. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza – polskiego królewicza, jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy opatrzności Bożej Kościół i cały naród litewski.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
 7. Okazja do spowiedzi świętej w środę , czwartek i piątek od godz. 16 15. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej oraz do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 8. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 9. Po Mszach Św. obrzęd posypania głów popiołem (poświęconym w Środę Popielcową).
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Ciwiński – Głab, Lach.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
KZ.