OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.03.2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   5 marca 2023

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa wielkopostne .W naszym kościele w każdy piątek o godz. 17 00, a w niedzielę o godz. 14 00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową. Również w niedziele o godz. 14 30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzisiaj po Mszy Św. wymiana tajemnic różańcowych Matek.
  2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  4. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00.
  5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17 00 w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi. Różaniec prowadzony przez kolejną Róże Matek o godz. 16 30.
  6. Składka inwestycyjna za miesiąc luty wyniosła 9 925,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 7 rodzin łączną kwotę 2 320,00 zł. Na ogrzewanie kościoła zebrano kwotę 3 135,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Jurek, Gajewski.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10,00 zł.
  9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza Druhów Strażaków w dniu 11 marca br.(sobota) na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w Domu Kultury w Jankowej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  11. Komunikat Ks. Biskupa na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes”.