OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.03.2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   5 marca 2023

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Pomagają nam w tym nabożeństwa wielkopostne .W naszym kościele w każdy piątek o godz. 17 00, a w niedzielę o godz. 14 00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową. Również w niedziele o godz. 14 30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Dzisiaj po Mszy Św. wymiana tajemnic różańcowych Matek.
 2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
 4. W najbliższym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00.
 5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17 00 w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi. Różaniec prowadzony przez kolejną Róże Matek o godz. 16 30.
 6. Składka inwestycyjna za miesiąc luty wyniosła 9 925,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 7 rodzin łączną kwotę 2 320,00 zł. Na ogrzewanie kościoła zebrano kwotę 3 135,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Jurek, Gajewski.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 10,00 zł.
 9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza Druhów Strażaków w dniu 11 marca br.(sobota) na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w Domu Kultury w Jankowej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Komunikat Ks. Biskupa na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes”.
NOTKA INFORMACYJNA

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

KZ.