OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.05.2023

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  28 maja 2023

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7 00 i 18 00.
 3. We wtorek Msza Św. o godz. 7 00, ze względu na wyjazd na pielgrzymkę z dziećmi I Komunijnymi. Również we wtorek w kościele o godz. 15 30 odbędzie się egzamin uczniów klasy VII przed bierzmowaniem. Obecność rodziców obowiązkowa.
 4. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. Nabożeństwo majowe o godz. 18 00.
 5. W tym tygodniu  rozpoczyna się w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie   będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.  
 6. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 7. W czwartek 1 czerwca obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas Nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w środę czwartek i piątek od 17 30. W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msza o godz. 7 00 i 18 00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Św. o godz. 18 00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 9. W sobotę wspominamy św. Karola Lwanga i jego towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa. W tym dniu przypada również 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kapłana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.
 11. Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za wystrój kościoła i dekoracje, a szczególnie Pani Ewie Łatka. Rodzinom sprzątającym za troskę o kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny:  Szczepanek – Nowak, Nowak.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 13. Komunikat Biskupa Tarnowskiego na temat pieszej oraz rowerowej pielgrzymki tarnowskiej na Jasną Górę.
 14. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej Wacława Ligęza – Burmistrz oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zapraszają do honorowego oddawania krwi podczas akcji, która odbędzie się 4 czerwca br.(niedziela) w godz. od 9 00 do 12 30 w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.
 15. Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej.
 16. W najbliższym czasie (8 czerwca 2023r.) będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy do procesji Bożego Ciała:

I Ołtarz – po lewej stronie na wejściu, przy drodze na Wilkówkę – rodziny: Kruczek Stanisława Alfred, Kiełbasa Michał Sabina, Stachura Marian Beata;

II Ołtarz – k. starego kościoła – rodziny: Dariusz Katarzyna Słowik, Paweł Maria Skraba, Robert Marta Sienkiewicz;

III Ołtarz – przy zejściu z drogi Wilkówka, na działce P. Gryzło – rodziny z Zagórza: Szczepanek Michał Paulina, Szczepanek Tomasz Barbara, Szczepanek Sławomir Ewelina;

IV Ołtarz – przy wejściu po prawej stronie na filarze kościoła – rodziny z Równi: Agata Jan Wojtaczka, Grzegorz Anna Dulęba, Łaś Marek Małgorzata;

 

 

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.