OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. Msze Św. w tym tygodniu we wtorek o godz. 7 00, a w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18 00. Procesja w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11 00.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy; w poniedziałek, 5 czerwca św. Bonifacego – benedyktyna, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec, w sobotę, 10 czerwca bł. Bogumiła – biskupa.
 5. Jutro (poniedziałek) nasza parafia będzie przeżywać diecezjalny dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17 00 rozpoczęcie adoracji, a Msza Św. o godz. 18 00.
 6. W środę podczas Nowenny o godz. 18 00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
 7. W najbliższy czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy dzieci, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia, a sami otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Św. w kościele o godz. 7 30 i o godz. 9 30. Zapraszamy do niesienia chorągwi, Róże Matek do niesienia feretronów i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach. Bardzo proszę druhów strażaków o udział w procesji. W tym dniu składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 8. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 18 00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 9. Przyszła niedziela, 11 czerwca, będzie drugą niedzielą tego miesiąca, kiedy tradycyjnie każdego roku naszymi ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz szkoły katolickie – już dzisiaj proszę Parafian o otarte serca dla tego szczytnego celu.
 10. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Dębosz, Rosiek.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 12. W najbliższą sobotę 10 czerwca br. w parafii pw. Św. Ap. Piotra i  Pawła w Siedliskach o godz. 19 30 odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Zapisy w zakrystii.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

 

KZ.