OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.06.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.06.2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 czerwca 2023

 1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zadajmy sobie pytanie czy znalazłem czas aby uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18 00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
 3. We wtorek, 13 czerwca wspominamy św. Antoniego z Padwy -franciszkański, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych. W tym dniu nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 4. W Środę, 14 czerwca wspominamy św. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu w Dachau, W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas odprawianej Nowenny.
 5. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie  oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 18 00 i procesji odbędzie się tradycyjne  błogosławieństwo dzieci i wianków. Serdecznie zapraszam.
 6. W piątek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą w naszej parafii będziemy uroczyście obchodzić w niedzielę z racji Odpustu. Msza Św. w piątek o godz. 18 00.W piątek jednocześnie obchodzony jest z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.  W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 7. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 18 00 oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 8. W najbliższą niedziele w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. tylko w kościele o godz. 7 30 i o godz. 11 00. W tym dniu w kaplicy na Równiach Mszy Św. nie będzie. Kazania wygłosi i przewodniczył Sumie Odpustowej będzie prof. dr hab. Marek Stokłosa, Prorektor do spraw nauki i kontaktów międzynarodowych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszam  Panie niosące feretrony i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, druhów strażaków, bierzmowanych oraz kandydatów do bierzmowania, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami. Zapraszam wszystkich parafian dzieci, młodzież i starszych do licznego udziału szczególnie w sumie odpustowej o godz. 11 00. Zachęcam Panie do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.
 9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Szczepanek, Gryzło, Głąb, Walawski.
 10. Pragnę serdecznie podziękować wyznaczonym rodzinom naszej parafii za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, Paniom i Panom niosącym feretrony i chorągwie, strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg tej uroczystości.
 11. Składka inwestycyjna za miesiąc maj wyniosła 5 005,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 2 rodziny łączną kwotę 330,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 14. Komunikat Ks. Biskupa Andrzeja Jeża na Diecezjalne Święto Rodziny.
 15. W ostatnim tygodniu do wieczności Bóg powołał + Marię Forczek, lat 71. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu..

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.