Ojciec Grzegorz Gut proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie

Ojciec Grzegorz Gut proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie

Dekretem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża nasz Rodak Redemptorysta o. Grzegorz Gut został mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie oraz kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. W dniu 29 czerwca 2023 roku w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła nastąpiło wprowadzenie na urząd nowego proboszcza o. Grzegorza. W uroczystości udział wzięli nasi parafianie, najbliższa rodzina o. Grzegorza, a także jego rodzice. To ogromna radość dla naszej parafii, że pochodzący z Jankowej o. Grzegorz w wieku 39 lat objął tak ważną i zaszczytną funkcję w Tuchowskim Sanktuarium. O. Grzegorz od roku 2021 sprawował posługę duszpasterską w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

Życzymy o. Grzegorzowi wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach oraz poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej.

KZ.