OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.07.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.07.2023

 TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lipca 2023

 1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Witamy i pozdrawiamy wszystkich gości wypoczywających na wakacjach.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto Apostoła Św. Tomasza, w Indiach zginął śmiercią męczeńską, w czwartek bł. Marię Teresę Ledóchowską – dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, w sobotę 8 lipca, wspominamy św. Jana z Dukli – prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin.
 3. W tym dniu przypada również święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00.
 5. Podczas środowej Nowenny o godz. 18 00 w szczególny sposób modlitwą obejmiemy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7 00 i 18 00.
 7. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17 15. Bardzo proszę rodziców aby przypomnieli swoim pociechom o spowiedzi i w pierwszy piątek o Komunii wynagradzającej.
 8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 9. Pragnę serdecznie podziękować Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza , Radzie Parafialnej oraz przedstawicielom całej Parafii  za życzenia i wszelkie dobro z racji moich i Bóg zapłać.
 10. Dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła Państwu Paulinie i Józefowi Jurek z Lipnicy Wielkiej. Bóg zapłać za hojność. Ofiara została wpłacona na konto parafialne. Na konto Parafii zostały również wpłacone ofiary z Mszy Św. pogrzebowych oraz od uczestników pogrzebu w wysokości 9 130,00 zł.
 11. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie, troskę i wystrój świątyni. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Łaskawski, Gut.
 12. Składka inwestycyjna za miesiąc czerwiec wyniosła 5 170,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Po uzgodnieniu z Radą Parafialną, przez okres wakacji również będą zbierane składki inwestycyjne. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy chodniku. Wtedy też planujemy poprawić parking przy kościele oraz otoczenie nad parkingiem.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 14. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. + Teresę Zięba, lat 92. Dobry Jezu…

 

 NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
 
KZ.