OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.07.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.07.2023

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lipca 2023

  1. Dziś 14 niedziela, w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Witam i pozdrawiam wszystkich gości wypoczywających na wakacjach.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta – głównego patrona Europy, w środę, 12 lipca wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu -biskupa, w czwartek, 13 lipca św. Andrzeja Świerada – z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt, dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego, w sobotę, 15 lipca – św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  3. Msze Św. w tym tygodniu o godz. 18 00, a w sobotę o godz. 7 00.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas której prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.
  5. W czwartek po Mszy Św. z racji Nabożeństwa Fatimskiego procesja różańcowa. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych z lampionami.
  6. W Piątek po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Stachura, Szczepanek.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.