OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.07.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.07.2023

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lipca 2023

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości wypoczywających na wakacjach. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium w Tarnowie.
  2. Msze Św. w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7 00, a w poniedziałek środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Szymona z Lipnicy, w sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. „Polecajmy ich szczególnej opiece Bożej opatrzności.”
  5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam! Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, dekorację kwiatami. Panom Marianowi Stachura i Tadeuszowi Szczepanek za wykoszenie trawy wokół kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Ligęza – Michalik, Stadnicki.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
  9. Jutro (poniedziałek) o godz. 18.45 w kościele Różaniec w intencji zmarłego śp. + Bolesława Kruczek. Pogrzeb we wtorek (18.07) o godz. 15 00, Różaniec godz. 14 30. Dobry Jezu…
NOTKA INFORMACYJNA
„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.