OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.07.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  23 lipca 2023

  1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej. Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości wypoczywających na wakacjach w naszej parafii.
  2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na misje. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 24 lipca św. Kingę – po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich, we wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła, w środę, 26 lipca, wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18 00.
  4. W sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Garbowski, Szura.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłacono kwotę 2 900,00 zł z tytułu intencji pogrzebowych i Mszy św. zbiorowych.
  8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

 

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”

 

KZ.