OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.2023

17 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2023

 1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości wypoczywających na wakacjach.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, św. Ignacego z Loyoli – wielki założyciel zakonu jezuitów, we wtorek, św. Alfonsa Maria Liguoriego – założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów, w piątek, św. Jan Maria Vianney – patron proboszczów.
 3. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskanie jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 4. Tego samego dnia mija 79 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
 5. W tym tygodniu Msze Św. rano o godz. 7 00 a w środę, czwartek i piątek o godz. 18 00.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosić będziemy o dobrą pogodę podczas żniw i Boże Błogosławieństwo dla rolników.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Św. przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Św. wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7 00 i 18 00. W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 8. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17 15.
 9. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 10. Składka inwestycyjna za miesiąc lipiec wyniosła 5 485,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii.
 11. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie świątyni, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Kiełbasa, Wróbel.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 13. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.