OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2023

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   13 sierpnia 2023

  1.  Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki. Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości wypoczywających na wakacjach w naszej parafii.
  2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Msze Św. w kościele w tym dniu o godz. 7 30 i 15 00. W Bruśniku o godz. 11 00 odprawię Mszę Św. jako podziękowanie za otrzymane zbiory z intencji mieszkańców Jankowej. Po rannej Mszy świętej udamy się w pieszej pielgrzymce do Bruśnika. Serdecznie zachęcam dzieci młodzież i starszych do pielgrzymowania.
  3. W kalendarzy liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, św. Maksymiliana Marii Kolbego – franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia, w czwartek, 17 sierpnia – św. Jacka Odrowąża – polski dominikanin.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzoną cząstką różańca, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Gryzło, Gryzło – Gucwa.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
  8. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc w Słowenii.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.