OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.08.2023

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2023

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzący wtorek, będziemy się radowali Najświętszą Maryją Panną – Królową. Nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.
 2. Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości wypoczywających na wakacjach w naszej parafii. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św.
 3. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek  św. Piusa X – papieża, w czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja – Apostoła.
 5. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzoną cząstką różańca, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać!
 7. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.  W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach  udających się na Jasną Górę oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół, dekorację kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Piekarz, Bielat.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.
 11. W ostatnim tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. + Krzysztofa Wojtaczkę, lat 32. Dobry Jezu…

 

 NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.