OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.08.2023

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  27 sierpnia 2023

 1. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Pragnę przywitać i pozdrowić wszystkich gości w naszej parafii.
 2. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę czwartek o godz. 18 00. W piątek z racji pierwszego piątku  o godz. 7 00 i 18 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedzoną cząstką różańca, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 17 15.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna – syn św. Moniki, we wtorek – wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
 5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 6. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to jakby odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 7. W najbliższą sobotę (2 września) o godz. 10 00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękuję kolejnym rodzinom za troskę o kościół i wykoszenie trawy. Nowożeńcom za wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Król, Abram.
 9. Składa inwestycyjna za miesiąc sierpień wyniosła 6 730,00 zł, na konto parafialne wpłacono kwotę 30,00 zł od jednej rodziny. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary, jak również osobom wyznaczonym z danego rejonu parafii odpowiedzialnym za zbiórkę.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.