OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.10.2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Św. i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz.17 30 październikowym nabożeństwie.
  2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołów Stróżów, nasi niebiescy opiekunowie; w środę – św. Franciszka z Asyżu, stygmatyk; w czwartek,  – św. Faustynę Kowalską znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 17 30 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa. W tym dniu zapraszam kandydatów do bierzmowania. W pierwszy piątek Msza Św. o godz. 7 00 i 17 30, wynagradzamy Najświętszemu Sercu grzechy swoje i całego świata. W pierwszą sobotę Msza Św. o godz. 16 00, Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową.
  5. Okazja do spowiedzi świętej przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godziny 17 00.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Tarasek, Gniadek.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolników w cenie 30,00 zł i kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  9. Komunikat Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.