OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.09.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.09.2023

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   24 września 2023

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror.
  2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W mijającym miesiącu, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, naszych rodzin a w szczególności życie i rozwój naszych dzieci.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 18 00 w sobotę o godz. 16 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Każdego roku 27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę,  – św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek,  – św. Wacława – patrona Czech; w piątek, 29 września – św. św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała -najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza; w sobotę, 30 września – św. Hieronima, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  6. Nasza Diecezja rozpoczyna akcje zbierania starych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Akcja trwa przez miesiąc październik. Zebrany sprzęt zostanie przekazany do Tarnowa.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Król, Gniadek Aneta.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W niedziele Różaniec o godz. 10 30. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolników w cenie 30,00 zł i kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”
KZ.