OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.10.2023

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2023

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17 30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę!
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z modlitwą różańcową.
  3. W piątek w kalendarzu liturgicznym wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, kapucyna. W tym dniu z racji nabożeństwa Fatimskiego po Mszy Św. procesja Różańcowa na którą serdecznie zapraszam z lampionami.
  4. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 16 00. Różaniec w tym dniu ofiarujemy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Semla, Migacz, Król.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze rolników w cenie 30,00 zł i kalendarze ścienne w cenie 10,00 zł.
  8. Składka inwestycyjna za miesiąc wrzesień wyniosła 5 640,00 zł. Na konto parafialne wpłaciło 5 rodzin łączną kwotę 630,00 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Pragnę serdecznie podziękować osobom odpowiedzialnym za zbiórkę z danego rejonu parafii.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.