OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10.2023

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2023

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w poniedziałek, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!
 3. W przykryte przez dzisiejszą niedzielę liturgiczne wspomnienie Św. Teresy od Jezusa obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale raczej na naszą modlitwę, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas rozstania z własnym potomstwem.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, św. Jadwigę Śląską – wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia, we wtorek, św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w środę, św. Łukasza -Ewangelistę, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Tego dnia celebrujemy nie tylko nabożeństwo różańcowe, ale   gromadzimy się w kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy –  serdecznie zapraszam! W piątek, św. Jana Kantego – prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W tym dniu przypada rocznica śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.
 6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Opatrzności Bożej. Msze święte o godz. 17 00, a w sobotę o godz. 18 00 ze względu na spowiedź w Korzennej. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
 7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami oraz za piękną dekorację na Dzień Papieski. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Sarkowicz, Abram (Sikornik).
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne z wieńcami i misyjne.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. W tym dniu naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.
 10. W najbliższą środę (18 października) po Mszy Św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 11. Na stole obok prasy, są wystawione kartki na wypominki listopadowe i roczne.
 12. Informacja – Burmistrz Bobowej oraz Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zapraszają do honorowego oddawania krwi podczas akcji, która odbędzie się 22 października br.(niedziela) w godz. od 9.00 do 12.30 w Sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej.
 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”  
KZ.