OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2023

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2023

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dzisiaj przypada też 75 rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.
 3. W tym tygodniu Msze Św. i Różaniec o godz. 17 00, a w środę gromadzimy się w kościele na Mszę Św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec o godz.18 00 ze względu na spowiedź w Bobowej. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 4. W naszej parafii spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się 30 października (poniedziałek) od godz. 15 00 do 16 30. Przed południem wyjazd do chorych i staruszków. Proszę zgłosić ich w zakrystii.
 5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi.
 6. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam rodziny: Wąsik, Michalik, Ulańczyk.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi.
 8. W przyszłą – ostatnią niedzielę października obchodzić będziemy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
 9. Modlitwa o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Czuby od 22 lat towarzyszy Diecezjalnym Spotkaniom Misyjnym Róż Żywego Różańca. W tym roku odbędzie się ono w dniu 28 października w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10 00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Po Mszy św. zaplanowana jest projekcja nowego filmu o ks. Janie. Będzie też okazja do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez grupę im. ks. Jana Czuby, działającą w Bobowej, gdzie ks. Jan posługiwał jako wikariusz. Zakończenie spotkania, poprzedzone odmówieniem różańca, przewidziane jest na godz. 14 30.
 10. Z soboty na niedziele następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.
 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego śp. + Stanisława Ślipek, lat 88. Dobry Jezu…

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”  

 

KZ.