OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.11.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.11.2023

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2023

  1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  2. Do środy włącznie Msze Św. na cmentarzu o godz.  15 00 poprzedzone Różańcem z wypominkami od godz. 14 30. W czwartek Msza Św. już w kościele o godz. 16 00, również poprzedzona wypominkami od godz. 15 30.
  3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.
  4. W piątek wspominamy św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła. Msza Św. w tym dniu wyjątkowo rano o godz. 7 00.
  5. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina,- żołnierz rzymski, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny, biskup w Tours. Msza Św. o godz. 8 00. W tym dniu przypada również nasze Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. w naszej świątyni o godz. 8 00. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i starszych w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Gminne uroczystości odbędą się w Bobowej.
  6. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszki na Kościół w potrzebie.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, kaplicy i wystrój kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Święs, Majerz.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych. Są również do nabycia w zakrystii kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi.
  9. Składka inwestycyjna za miesiąc październik wyniosła 5 045,00 zł. Na konto bankowe wpłaciło 4 rodziny łączną kwotę 510,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

 

NOTKA INFORMACYJNA
 „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”  
KZ.