OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. Po pierwszej Mszy Św. spotkanie i zmiana tajemnic różańcowych dla matek i ojców.
  3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Msze roratnie poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 16 00.
  4. Dziś po Mszy Św. pobłogosławimy opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków przeznaczone są jako podziękowanie za posługę w kościele Pana kościelnego i organisty za trud i poświęcony czas. Bardzo proszę aby potraktować sprawę odpowiedzialnie. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu w cenie 9,00 zł.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbarę, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia, patronka górników; w środę, 6 grudnia – św. Mikołaja, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości; w czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania do służby Bożej. W tym dniu zapraszam na to nabożeństwo kandydatów do Bierzmowania.
  7. W piątek, 8 grudnia, świętujemy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7 00 i 16 00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Na Mszy Św. o godz. 16 00 nastąpi przyjęcie dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Godzinki o godz. 15 30. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, w najbliższy piątek, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
  8. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną składaną do puszki.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za odśnieżanie, posprzątanie kościoła i kaplicy. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Rąpała, Forczek. Dziękuję Pani Teresie Babicz za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
  10. Bardzo proszę, aby dzieci na Roraty przynosiły ze sobą lampion oraz wycięte podpisane serduszko z napisanym dobrym uczynkiem. Każdego dnia będzie losowana osoba, której zostanie przekazana figurka Dzieciątka Jezus. Dziecko zabierać będzie figurkę do domu na jeden dzień.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  12. Informacja od Św. Mikołaja – w najbliższą środę (6 grudnia) przyjadę do wspaniałych dzieci w Jankowej. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się o godz. 11 30 w Szkole Podstawowej w Jankowej. Na spotkanie zapraszam dzieci szkolne jak również maluszki, nie chodzące jeszcze do szkoły. Do zobaczenia.
  13. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Wandę Tarasek, lat 84. Dobry Jezu…