OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.12.2023

2 NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszą Świętą.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe Caritasu: w zakrystii można nabyć świece „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. W czwartek zostały zawiezione Ojcom Redemptorystom do Tuchowa dary do przekazania najbardziej potrzebującym. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom z naszej parafii za przygotowanie paczek dla ubogich. Bóg zapłać.
  4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. Przypominam o opłatkach które możemy nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków przeznaczone są jako podziękowanie za posługę w kościele Pana kościelnego i organisty za trud i poświęcony czas.
  5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę, św. Łucję – dziewica i męczennica, przyzywana jest przy chorobach oczu; w czwartek, św. Jan od Krzyża – wielki hiszpański mistyk.
  6. W tym tygodniu Msze Św. roratnie poprzedzone Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 16 00.
  7. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
  8. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz odśnieżanie. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Nowak Katarzyna, Głąb.
  10. Składka inwestycyjna za miesiąc listopad wyniosła 5 280,00 zł. Na konto bankowe wpłaciło 2 rodziny łączną kwotę 240,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  12. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.