OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.01.2024

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   21 stycznia 2024

1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.
  3. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, w środę i piątek o godz. 16 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę, św. Franciszka Salezego, w czwartek nawrócenie św. Pawła – Apostoła Narodów.
  5. Również w piątek przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  6. Zakończyły się odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wszystkie spotkania i podjęte rozmowy. Dziękuję za Waszą otwartość życzliwość i złożone ofiary. Na najbliższych spotkaniach Rady Parafialnej podejmiemy sprawy, postulaty i propozycje, które przedstawiliście nam w rozmowach.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  8. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, kościoła i kaplicy. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Forczek, Bogusz.
  9. Pragnę serdecznie podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie sali w Domu Kultury oraz obsługę Zespołu Regionalnego „Lipniczanie” i „Mali Lipniczanie”. Dziękuję Mediom – Panom Arturowi Forczek i Dariuszowi Oleksowicz.
  10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza Druhów Strażaków na zebranie sprawozdawcze 27 stycznia br.(sobota) o godz. 14 00. Po zebraniu odbędzie się spotkanie opłatkowe.
  11. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.
  12. Ogłoszenie Burmistrza Bobowej – Gmina zamierza przystąpić do pilotażowego programu w zakresie zaopatrzenia w wolnostojące kompostowniki, które zostaną rozdysponowane nieodpłatnie wśród zainteresowanych mieszkańców na podstawie umowy użyczenia. Właściciele budynków proszeni są o złożenie deklaracji udziału w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Bobowej w dniach od 22 – 26 stycznia br.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”