OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.01.2024

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił.
  2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: W środę, św. Jana Bosko – duszpasterz młodzieży, całe życie poświęcił trosce o młodych; w sobotę, św. Błażeja – biskupa któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.
  4. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i w sobotę rano o godz. 7 00. W środę i czwartek o godz.16 00.W pierwszy czwartek miesiąca obejmiemy modlitwą powołanych do służby Bogu.
  5. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7 00 i 16 00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece – gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.
  6. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu. Składane w tym dniu ofiary przeznaczone  są  na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.
  7. W sobotę, w liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła po Mszy pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlimy się o powołania do służby Bożej. W czwartek zapraszam na to nabożeństwo kandydatów do Bierzmowania. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od środy pół godziny przed Mszą Św.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  10. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, dekorację kościoła i kaplicy, złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania, zmiany dekoracji kościoła zapraszam rodziny: Bogusz, Kurzawa, Piszczek.
  11. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”