OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.02.2024

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  4 lutego 2024

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Agatę, przypisuje się jej ocalenie rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia; we wtorek, św. Pawła Miki i towarzyszy – to japońscy misjonarze i męczennicy; w sobotę, św. Scholastykę – bliźniacza siostra św. Benedykta;
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 16 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W najbliższą niedzielę 11 lutego w naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będziemy adorować Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7 30 i od godz. 10 30 do godz. 11 00. Zapraszam wszystkich wiernych do wspólnej czy indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Program adoracji na kolejne dni zostanie podany w przyszłym tygodniu. Już dzisiaj zapraszam dzieci, młodzież i starszych. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Św., podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, czyli w sumie już niebawem.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  7. Dziękuję kolejnym rodzinom za posprzątanie, kościoła i kaplicy, złożenie dekoracji oraz złożoną ofiarę zamiast kwiatów. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Ślipek, Kurzawa.
  8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie można nabyć ciasto przygotowane przez rodziców Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”