OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02.2024

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18 lutego 2024

1. Każdego roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 14 00 na Drogę Krzyżową, a o godz. 14 30 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17 00.
  4. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę i piątek o godz. 17 00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Droga Krzyżowa.
  5. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
  6. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV niedziele Wielkiego Postu.
  7. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  8. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to Niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając ofiary do puszki.
  9. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, dekorację wielkopostną. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny: Myśliwiec, Kurzawa, Mucha.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  11. Składka inwestycyjna za miesiąc styczeń wyniosła 6 515,00 zł, na konto bankowe wpłaciło 14 rodzin, łączną kwotę 3 220,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pragnę również podziękować wszystkim tym, którzy odpowiedzialni są za zbiórkę z danego rejonu parafii. Dziękuję.
  12. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”