OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.02.2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POST 25 lutego 2024

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywa jest Niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnej puszki można wrzucać ofiary na ten cel.
  3. Dziś o godz. 14 00 Droga Krzyżowa, a o godz. 14 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17 00. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  5. Msze Św. w tym tygodniu rano o godz. 7 00, a w środę czwartek i piątek o godz. 17 00.
  6. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
  7. W piątek Msza Św. rano o godz. 7 00 i po Drodze Krzyżowej o godz. 17 00 oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W sobotę odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  9. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16 30.
  10. W najbliższą środę po Mszy Św. odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Tematem spotkania będą sprawy bieżące parafii. Serdecznie zapraszam.
  11. Dziękuję kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny: Oratowski, Rodak – Pęksa.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, oraz Promyczka Dobra dla dzieci starszych i młodszych.
  13. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu.

NOTKA INFORMACYJNA „Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”