Zakończono prace przy remoncie wieży

Zakończono prace przy remoncie wieży

Od 2018 roku trwały przygotowania do remontu wieży w naszym kościele. Najpierw zakupiono stemple i zabezpieczono drewno, które przy pomocy strażaków zostało przetarte przy plebani. Przetarcie drewna zostało ufundowane przez wykonawcę. W marcu br. wokół wieży postawiono drewniane rusztowanie i rozpoczęto prace remontowe. Na szczycie wieży stanął nowy kajnerowy krzyż. Starą, zardzewiałą blachę zastąpiła blacha miedziana, wymieniono też zniszczone elementy więźby dachowej. Elewacja wieży została gruntownie odnowiona. Skuto fragmenty odpadających tynków, zagruntowano ściany, naciągnięto siatkę, położono nowy tynk i pomalowano całą elewację. W wieży zostały zamontowane nierdzewne żaluzje, które zabezpieczą wnętrze przed deszczem i śniegiem. Ponadto pod konstrukcją dzwonów zostały zamontowane gumowe podkładki, które zmniejszą przenoszone przez dzwony drgania. Dach z blachy miedzianej ma swój wyjątkowy urok i wygląd, będzie podkreślał status budynku sakralnego. Na uwagę zasługuje również trwałość i długowieczność pokrycia dachowego wykonanego z miedzi. Koszt całej inwestycji został pokryty z comiesięcznych składek przeznaczonych na ten cel i wyniósł 110 000.00 złotych. Wszystkim zaangażowanym przy realizacji tej inwestycji za finansowy wkład i pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                                                                         Ksiądz Proboszcz.

KZ.