UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – ODPUST PARAFIALNY W JANKOWEJ

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – ODPUST PARAFIALNY W JANKOWEJ

W ostatnią niedzielę czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył prof. dr o Maciej Sadowski CSsR – Rektor Wyższego Seminarium w Tuchowie, który sprawował mszę w intencji parafian. W asyście Mszę Świętą koncelebrowali: ks. Piotr Pośliński – proboszcz parafii oraz  ks. Marek Czerwiński – wikariusz z Bobowej, który sprawował mszę świętą w intencji ks. Proboszcza Piotra Poślińskiego z racji obchodzonych imienin jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo, opiekę patrona i Matki Najświętszej. Homilię wygłosił uświetniając ją grą na gitarze oraz śpiewem, wokalnie uzdolniony z bardzo pięknym i potężnym głosem ojciec Maciej Sadowski. W uroczystości odpustowej wzięli udział księża ze wszystkich parafii dekanatu bobowskiego.

Życzenia imieninowe księdzu Piotrowi złożyli przedstawiciele rady parafialnej, strażacy oraz Dziewczęca Służba Maryjna. Podczas sumy odpustowej powierzyliśmy całą naszą wspólnotę parafialną opiece Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta procesja ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz „Te Deum” – „Ciebie, Boga wysławiamy”.

KZ.