Dożynki 2022

W niedzielę 14 sierpnia bieżącego roku w Bobowej odbyły się Dożynki Gminne. Obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Prałat dr Marian Chełmecki w koncelebrze ks. Janusza Psonaka proboszcza parafii pw. Piotra i Pawła z Siedlisk i ks. Bogusława Maciaszka proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wilczyskach. Po mszy świętej korowód dożynkowy przejechał na plac targowy w Bobowej, gdzie oficjalnego otwarcia dożynek dokonał Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który powitał wszystkich przybyłych do Bobowej na gminne święto plonów. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych z poszczególnych sołectw.  W tym roku w Jankowej chleb i przepiękny wieniec dożynkowy otrzymali Państwo Danuta i Andrzej Semla, którzy za wyróżnienie skierowali serdeczne podziękowania dla Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz Pań, które własnoręcznie wykonały wieniec dożynkowy. Po prezentacji wieńców dożynkowych na scenę zaproszeni zostali zasłużeni rolnicy z terenu Gminy Bobowa, wśród nich Piotr Chorąży, rolnik z Jankowej, którzy z rąk Jana Dudy Posła na Sejm RP w asyście Wacława Ligęzy – Burmistrza Bobowej i Małgorzaty Molendowicz Przewodniczącej Rady Miejskiej otrzymali odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”.